ערב הוקרה למכינות ופתיחת תערוכה לזכרה של הדס מלכא ז"ל

ערב הוקרה לחניכי מכינות קד"צ בירושלים.
פתיחת התערוכה "לוחמת" לזכרה של הדס מלכא.
אלו שני האירועים שצוינו אתמול בבית נחמיה.

באופן מסורתי נפגשנו עם המכינות הירושלמיות לאירוע בסימן אהבת חינם, ריקודים, שמחה וחיבוק עוטף מהעיר ירושלים אשר מוקירה את המכיניסטים שלה ומברכת אותם על כניסתם לעיר.
ראש העיר, מר ניר ברקת הגיע ובירך את המכינות על בחירתם בירושלים ובשנת מכינה מעשירה לפני שירות משמעותי בצה"ל. דוד מלכא, אביה של הדס ז"ל הפציר בחניכי המכינות במילים חמות להמשיך לשאוף ולכוון גבוה.
את הערב חתמו המכינות בשיחה על השאלה "מהי ירושלים בשבילי".

במקביל לאירוע המכינות, ערכנו טקס לציין את פתיחת התערוכה "לוחמת" לזכרה של הדס מלכא, לוחמת מג"ב שנהרגה בפיגוע בשער שכם. בטקס נכחו גאולה ודוד מלכא הוריה של הדס, נציגי משפחת מלכא וחבריהם, ניר ברקת ראש העיר ירושלים, ניצב יורם הלוי מפקד מחוז ירושלים, נציגי משמר הגבול ושותפים יקרים נוספים.

מדבריה של צופית ארבל על ליל אמש: "בשבועות האחרונים בירכנו ובורכנו שנזכה לחתימה טובה ומדוייקת.
התערוכה לזכרה של הלוחמת הדס מלכא זכרה לברכה, בעיתוי של פתיחת השנה שלנו עם המכינות הירושלמיות, מזכירה לנו את שצריך לדייק. הדס נלחמה לשרת כלוחמת במג"ב, למרות שלכאורה הגיעה לנחלה נוחה בצורת שמונה חודשי שירות צבאי בחיל הים.
הדס בחרה לשרת בגאווה כמפקדת בחיל שמהווה מיקרוקוסמוס של החברה הישראלית.
היא נהרגה רק לפני שנה וקצת, אך בזכות משפחה מופלאה הפכה לדמות ממנה ניתן רק לשאוב השראה ולזכור שיש לנו תפקיד בעולם.
בחצר בית זה, על שם הלוחם האגדי סרן נחמיה כהן ז"ל, יחד עם התערוכה המיוחדת על שם הדס מלכא ז"ל, אנו בוחרים לבחור בחיים ולהגביר אור ותרומה למדינה. יעידו על כך מאות חניכי המכינות ושנות השירות שבוחרים לתרום שנה טרם השירות הצבאי. יעידו על כך בני הנוער הירושלמים שמגיעים אלינו להכנות לקראת השירות הצבאי כדי להגיע מוכנים ולזכות לשירות משמעותי, כפי שאמרה הדס-


תודה רבה לכל העוסקים במלאכת הקודש.
תודה לכם משפחת מלכא על שגידלתם ילדה לתפארת וכעת אתם מזכים אותנו ללמוד ממנה.

בברכת שנה של בריאות ושמחה! שנה בה נזכה לדייק את עצמנו ולשאוב השראה מדמויות כמו הדס מלכא".