קידום נוער

קידום נוער-

תהיו בקשר-

בפייסבוק

באתר האינטרנט

המחלקה לפרויקטים:

המחלקה לפרויקטים, בחטיבה לקידום נוער וצעירים, הוקמה לפני כ-15 שנה ועיקר מטרתה ליזום, לפתח ולהפעיל קבוצות באמצעות פרויקטים ותכניות שישמשו כלי טיפולי וחינוכי לנוער.

השתתפות הנערים והנערות בפרויקטים השונים מאפשרת התנסות בתחומים רבים ומגוונים, פיתוח בטחון עצמי ויישום כישרונות הקיימים בכל אחד ואחת. הפרויקטים השונים מתקיימים במבנים עירוניים ברחבי העיר בהתאם לצורך ומלווים ע"י מדריך טיפולי של קידום נוער, מדריך מקצועי, מורה חיילת ומתנדב/ת בשנת שירות.

הכנה לצהל

פרויקט בדרך המלך לצהל- פרויקט שנעשה בשיתוף עם לשכת הגיוס ומיועד לנערים ונערות בגילאי 17-19 במצבי סיכון ובעלי מוטיבציה גבוהה לשירות צבאי. את הפרויקט מלווים: רכזת פרויקטים, קב"ן מטעם הלשכה, מורה חיילת ומאמן קרב מגע מקצועי. הנערים מגיעים לפרויקט מסיבות שונות, כמו נתונים נמוכים, קשיי הסתגלות במסגרות, רישום פלילי ועוד ובגלל זה הם פטורים מגיוס. בפרויקט אנו מתמקדים ב3 היבטים: הכנה מנטלית- מתן מידע צבאי בנוסף להתמודדות עם אתגרים אישיותיים וליווי פרטני, עבודה קבוצתית- מסעות לגיבוש הקבוצה והעלאת היכולות החברתיות והכנה פיזית- מאמן מקצועי שעובד עם הנערים על משמעת והקשבה לסמכות. הפרויקט נמשך שלושה וחצי חודשיים כשבסיומו הנערים מקבלים מאתנו חוות דעת עם המלצה לשירות, חוו"ד בעל משקל רב מול הצבא.

מורות חיילות וסיוע למלש"בים (מועמדים לשירות הביטחון)-, המורות חיילות מוצבות בבקרים בבתי ספר המיועדים לנוער בסיכון (הנ"ל) ועבודתן מתמקדת בכמה היבטים: סיוע פרטני בלימודים, סיוע בכל מה שקשור לצבא (צו 1,שיחה עם קב"ן, גדנ"ע וכ') וליווים ללשכת הגיוס. וכמו כן להיות חלק מהצוות הצעיר של בית הספר שאחראי על הפעילויות החברתיות והטקסים וליצור קשרים אישיים משמעותיים עם התלמידים. בנוסף לכך המו"ח משתלבות אחר הצהריים במסגרות לנוער בסיכון, בפרויקטים של המחלקה (שמיים פתוחים, בדרך המלך, טבחות, מחול ועוד), בתי קפה טיפוליים של הקידום ועוד מסגרות במעגליים משניים כמו החוט המשולש, הבית של סוזן וכ'. השתלבותן של המו"ח במסגרות אלו הינה חשובה כיוון שהן נציגות של הצבא ומאפשרות דוגמא ותיווך לאידאל "נורמטיבי", כמו כן במקום הבלתי פורמאלי מתאפשר לנערים ולנערות קשר אישי בלתי אמצעי, כאשר הנערים והנערות מרגישים לעיתים יותר נוח עם המו"ח והיכולת שלהן לסייע בכל מה שקשור לצבא מחזקת את הקשר איתן ובהכרח לקידום נוער.

סיוע למלש"ב- הנערים והנערות המטופלים בקידום והם בגילאי 16 ומעלה, מקבלים צו ראשון מהצבא או זימונים לדברים שונים (ת"ש, קב"ן ועוד), מתוך מטרה לבחון את הכשירות שלהם לשירות (פרופיל רפואי, קב"א ודפר). לרוב הנערים והנערות שלנו בעלי מחסור ביידע קונקרטי בכל הקשור לתהליך מיון ובירור ועל כן הם נוטים להתעלם מהצווים דבר שאינו מיטיב עימם. רכזת הכנה לצה"ל עומדת בקשר עם לשכת הגיוס ומיטב, נותנת מענה למטפלים באופן ישיר ואף נפגשת עם הנערים על מנת לתת יידע רלוונטי ולהכווין אותם לקראת מצבם. בנוסף לסיוע לנערים ונעות חרדים ומענה ממוקד חירומי.